ul. M. Konopnickiej 6 | kontakt@pm17.ostroleka.edu.pl | 29 760 58 68

KRAINA MISIÓW ŚWIĘTUJE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA WSPÓLNIE Z UNICEF

data wpisu: 24 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie. Wszystko, co osiągnięte tresurą, naciskiem, przemocą, jest nietrwałe, niepewne, zawodne. czytaj więcej ...

Dzieci z Krainy Troskliwych Misiów w Pracowni Kreatywności CACKO

data wpisu: 23 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

Przedszkolaki z Krainy Troskliwych Misiów ponownie uczestniczyły w zajęciach

ceramicznych – w czwartek 28 listopada. Tym razem po to, aby szkliwić (pomalować

specjalnymi farbami) wcześniej wykonane prace z gliny, które zostały wypalone w piecu. czytaj więcej ...

Wycieczka gr. IV i VIII do teatru Guliwer w Warszawie

data wpisu: 23 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

17 listopada grupa IV i VIII wybrały się na wycieczkę do Warszawy do Teatru Guliwer.

Celem wycieczki było rozbudzenie między innymi zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji . Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. czytaj więcej ...

Wizyta w bibliotece- grupa VIII

data wpisu: 23 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

Przedszkolaki z gr VIII, Krainy Troskliwych Misiów udały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była odczytaniem przez panią bibliotekarkę opowiadania pt Mój przyjaciel niedźwiedź K. Minasowicz. Dzieci poznały bohaterów Felka i Felkę, dzięki nim dowiedziały się, że z przyjacielem jest łatwiej, stajemy się bardziej silni i odważni. Wszystkim spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.Pod koniec spotkania każde dziecko narysowało prezent dla swojego przyjaciela. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. krainy książek. czytaj więcej ...

Pamiątki z akcji „Narodowe Czytanie” A.D. 2021

data wpisu: 23 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

Nasze przedszkole w tym roku po raz pierwszy wzięło udział w „Narodowym Czytaniu” – ogólnopolskiej akcji czytelniczej, która jest organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Nasze przedszkole otrzymało list z podziękowaniem za zaangażowanie w udział w akcji. W liście od Prezydenta Andrzeja Dudy czytamy: Moralność pani Dulskiej czytana była na wiele orginalnych sposobów, a każdy z nich potwierdził znaczenie i żywotność tego utworu”. Pani Prezydentowa – obdarowała nas prezentem – cennym egzemplarzem dzieła „Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej z dedykacją. Cieszymy się, iż ta niezwykła przesyłka pozwoli nam częściej wracać pamięcią do organizowanych przez nas wydarzeń oraz będzie śladem działalności naszego przedszkola dla przyszłych pokoleń. czytaj więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości

data wpisu: 20 listopada, 2021 | kategoria wpisu: Aktualności

Dnia 10.11.2021 r. wszystkie przedszkolaki świętowały Dzień Niepodległości. Dzieci były ubrane w stroje galowe z przypiętymi do bluzki kotylionami. Wszyscy bardzo poczuli atmosferę Święta Niepodległości i o godzinie 11.11 z wielkim zaangażowaniem śpiewali Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego przyjmując prawidłową postawę. czytaj więcej ...