Jasełka w Krainie Misiów

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami  i obrzędami, to czas pełen radości, piękna i magii. Wiedzą o tym dzieci z  Krainy Misiów i jak co roku w te dni, kiedy iskrzą się lampki na choince, a marzenia się spełniają, wprowadziły najbliższych w atmosferę zbliżających  się Świąt.  Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu dzieci  nabierają szczególnego wdzięku. Sale i korytarze przedszkola wypełniły się aniołkami, gwiazdkami, pastuszkami i królami, a wśród nich główni bohaterowie: mały Jezus, Maryja i Józef, którzy w ubogiej stajence znaleźli schronienie. Występy  w wykonaniu najmłodszych, wspólne śpiewanie kolęd wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących dary, aniołków niosących dobrą nowinę, królów, którzy mimo zaledwie kilku lat dumni są ze swego majestatu i misji przywitania Syna Bożego, czy uradowanych dzieci niosących nowonarodzonemu serduszka na dłoniach?                                                                                                                                                                                        W dniach od 11.12.23 r. do 18.12.23 r. wystawione przez grupy przedszkolne przedstawienia w Krainie Misiów były wyjątkowe, mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, były emocje i wzruszenie. W tak ciepłej, serdecznej atmosferze popłynęły świąteczne i noworoczne życzenia dla rodziców oraz babć i dziadków, których mieliśmy zaszczyt gościć w poszczególnych grupach na jasełkach z okazji świętowania Dnia Babci i Dziadka.

Ewelina Bonus – Chludzińska