NASZE AKCJE CHARYTATYWNE…

Pomaluj im świat…

Akcja charytatywna dla dzieci z Oddziału Dziecięcego ze Szpitala Specjalistycznego Im. J. Psarskiego w Ostrołęce

W grudniu w Przedszkolu Miejskim Nr 17 Kraina Misiów odbyła się zbiórka zabawek  i artykułów piśmienniczych dla dzieci  z Oddziału Dziecięcego ze Szpitala Specjalistycznego Im. J. Psarskiego w Ostrołęce. Nasze przedszkolaki i ich rodzice jak zwykle wykazali się ogromnym zaangażowaniem, zrozumieniem, ofiarnością i dobrocią. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i udział w akcji, dziękujemy, za to, że wspólnie podarowaliśmy odrobinę  szczęścia chorym dzieciom, a personelowi medycznemu wiarę w szlachetność i ofiarność oraz wsparcie w ich  trudnej, wymagającej pracy.

„Paczuszka dla maluszka”

To kolejna akcja charytatywna zorganizowana  w przedszkolu. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem  akcji  jest specjalna „paczuszkowa” bombka. Pomaluj im świat…  „Paczuszka dla maluszka”  to akcje zorganizowane w ramach  działań Przedszkolnego Koła Caritas.

Beata Bywald