Spotkania z muzyką – Kraina tanga

18 stycznia dzieci z Krainy Misia Jogi po raz trzeci uczestniczyły w koncercie z serii spotkań pod hasłem ,,Spotkania z muzyką” przygotowanych przy współpracy z muzykami Filharmonii Narodowej. ,Kraina tanga”- tak brzmiał tytuł spotkania. Muzycy zabrali słuchaczy do słonecznej Ameryki Południowej, by pokazać, jakiej muzyki słucha się w Argentynie, Brazylii czy Ekwadorze. Dzieci poznały postać wybitnego argentyńskiego kompozytora  Astora Piazzolli, który argentyńskie rytmy połączył z polifonią, jazzem i muzyką poważną, tworząc nowy styl- tango nuevo.

W koncercie brali udział muzycy grający na flecie, akordeonie, kontrabasie i fortepianie. Przybliżyli dzieciom zasady działania tych instrumentów.

Agnieszka Mamińska