Spotkanie z Policjantem

We wtorek 21.09 przedszkolaki z Krainy Misiów gościły u siebie Policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami i zagrożeniami związanymi z ruchem drogowym, uświadomienie  jak prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Nasz gość opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na co dzień, dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania, a znajomość numerów alarmowych ocenił na szóstkę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca Policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny Policjantom podczas służby. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Na koniec przedszkolaki  w towarzystwie Policjantów udały się na skrzyżowanie w pobliżu przedszkola, gdzie zgodnie z obwiązującymi  zasadami pokonały przejście dla pieszych. Serdecznie dziękujemy Policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy i zapraszamy częściej do Krainy Misiów!

Opracowała: Beata Bywald