Warsztaty w Pracowni Kreatywności CACKO

4 listopada dzieci z grupy Troskliwych Misiów gościły w Pracowni Kreatywności CACKO. Zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki, dowiedziały się o  właściwościach gliny. Podczas pracy wykorzystywały naturalne okazy przyrodnicze- listki. Samodzielnie formowały  elementy, następnie łączyły tworząc piękną pracę.Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Efektem naszej zabawy z gliną są grzybki na listku, które podczas następnego spotkania będą ozdabiane i szkliwione.

Małgorzata Wilkowska