8 marzec – Dzień Kobiet

8 marzec – Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych małych i dużych. W Krainie Kubusia Puchatka zajęcia upłynęły na rozmowach o naszych dziewczynkach, kobietach  i doszliśmy wspólnie do wniosku, że święto powinno trwać cały rok, bo Panowie powinni dbać o swoje Panie nie tylko w ten jeden dzień. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom tradycyjne sto lat, wręczyli laurki i złożyli  życzenia. Dziewczynki nie kryły swojego zadowolenia, były szczęśliwe i uśmiechnięte.

Dzieci z grupy I i III Dzień Kobiet spędziły w Naleśnikarni BB LOFT, zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom wiele radości.

Z okazji Dnia  Kobiet grupa IV Kraina Misia Paddingtona i grupa VIII wybrały się do pracowni kreatywności Cacko. Przedszkolaki poznały poszczególne etapy robienia miseczek z gliny. Dziewczynki otrzymały korony wykonane przez chłopców i piękne róże.

Dzień Kobiet w grupie VII “Kraina Misia Uszatka”  Przedszkolaki w odświętnych strojach i wspaniałych nastrojach bawiły się w rytmach muzyki. Dzieci rozwiązywały quiz o zawodach wykonywanych przez kobiety. Chłopcy mieli specjalne zadanie: zrobili kwiatki dla dziewczynek, następnie wręczali kwiaty – tulipany oraz prezenty wszystkim dziewczynkom, które były bardzo zadowolone i nie kryły radości. Na koniec wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne: „Kwiaty”. To był na prawdę fantastyczny dzień.