Edukacja

EDUKACJA MATEMATYCZNA- Rozwijaniu trudnych, abstrakcyjnych pojęć matematycznych, a także dziecięcych uzdolnień matematycznych sprzyjają wszelkie formy zabawy, które przygotowują nasze maluchy do późniejszych szkolnych zmagań z matematyką. Na zajęciach dzieci wykazują swoją spontaniczność i samodzielność. Każde z nich ma możliwość sprawdzania, eksperymentowania, proponowania własnych rozwiązań. Pomagają im w tym wszelkie pomoce dydaktyczne takie jak: korale, spinacze do bielizny, słoiki, centymetr krawiecki, buteleczki, groch, kasztany, żołędzie, szyszki, guziki, kamyki i wiele, wiele innych materiałów.

Język ojczysty – trudno podać liczbę wyrecytowanych wierszy, poznanych opowiadań, baśni i historyjek obrazkowych. Są ich setki, a może tysiące… Wybiórcze fotografie ukazują jak atrakcyjne są spotkania dzieci z literaturą: konkurs recytatorski, teatrzyk w wykonaniu dzieci, teatrzyk w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Plastyka – Proponujemy dzieciom różnorodne, ciekawe techniki plastyczne, pozwalamy im eksperymentować, organizujemy plenery plastyczne, konkursy. Atrakcyjną formą jest udział w zajęciach plastycznych w Galerii OCK oraz nasze galerie prac prezentowane na korytarzach przedszkola.

Muzyka – rozbudzamy i rozwijamy zainteresowania taneczne i wokalne naszych wychowanków. Zachęcamy ich do czynnego udziału w zabawach, konkursach, pokazach. Corocznie uczestniczymy w międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Przedszkolnej oraz innych proponowanych przez inne placówki. Od wielu lat jesteśmy organizatorami Festiwalu Tańca, w którym uczestniczy większość ostrołęckich przedszkoli. Umiejętności naszych absolwentów możemy podziwiać na różnorodnych imprezach tanecznych i wokalnych.

Ekologia – to kolejny ważny obszar w naszej pracy. Aktywnie, poprzez działanie edukujemy dzieci. Bierzemy czynny udział w Sprzątaniu świata, obchodach  Święta Ziemi, Marszach ekologicznych. Organizujemy spotkania z kompetentnymi
w tej sprawie ludźmi. Uczestniczymy corocznie w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych. Uczestniczymy w konkursach ekologicznych.