Klub Karate Kyokushin w Krainie Misiów

W dniu 15.05.2023r. do dzieci z grupy  VIII Krainy Troskliwych Misiów i III Krainy Misia Koralgola przybył gość specjalny: sensei Daniel Opęchowski z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W czasie spotkania sensei Daniel, któremu towarzyszył  jego uczeń Aleksander z grupy VIII, przeprowadził  trening  karate kyokushin oraz opowiedział przedszkolakom o swojej sportowej pasji, zdrowym i aktywnym stylu życia. Spotkanie miało na celu rozbudzanie  zainteresowań  przedszkolaków , wdrażanie  do  aktywnego  trybu  życia i inspirowanie do poszukiwań własnych pasji. Przedszkolaki pokazały sportowy potencjał podczas  próbowania swoich sił                i możliwości wykonując podstawowe ćwiczenia stosowane  w nauce karate- pompki, przysiady, brzuszki , współdziałając z kolegami. Sensei  Daniel dał przedszkolakom lekcję liczenia do 10 po japońsku i zwrócił uwagę dzieci na główne idee Karate Kyokushin- honor, prawda, szacunek, wytrwałość. W tradycji i filozofii karate  rozwój duchowy  i moralny człowieka jest najważniejszy a rozwój fizyczny jest tylko narzędziem do osiągnięcia tych celów. Trening Kyokushin dąży do odkrywania tej prawdy, wskazuje, jak stać się lepszym człowiekiem.                 Dziękujemy sensei Danielowi za podzielenie się z nami swoją pasją.

1. Bialik