Wycieczka do Warszawy z okazji Dnia Dziecka

22 maja 2023r. dzieci z grupy IV „Kraina Misia Paddingtona” z okazji Dnia Dziecka odwiedziły Stolicę Warszawę, miasto o niepowtarzalnej historii. Przedszkolaki spacerowały po Krakowskim Przedmieściu. Zwiedziły najważniejsze obiekty znajdujące się przy tej ulicy: Pałac Prezydencki i pomnik Ks. Józefa Poniatowskiego, Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie dzieci dotarły do manufaktury cukierków, poznały metodę wytwarzania cukierków i lizaków praktykowaną w XVII wieku. Każde dziecko samodzielnie wyczarowało własnego lizaka. Karmelarze opowiedzieli i przekazali przedszkolakom etapy powstawania słodyczy od gotowania karmelu, jego barwienia aż po tworzenie wzorów. W dalszej części,  autobusem uczestnicy wycieczki, dotarli do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy i odkrywali świat w Centrum Nauki i rozwijali kompetencje przyszłości. Tutaj poznali salę multimedialną. Na wielkim ekranie, ożywały rysunki naszych przedszkolaków, które po zeskanowaniu pojawiły się na ekranie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wchodziły do rakiety po podświetlonej ścieżce wspinaczkowej, symbolizującej Drogę Mleczną. Oprócz rakiety dzieci korzystały z szeregu stanowisk rozwijających wyobraźnię i zapewniających doznania sensoryczne m.in. tablica do świetlnych rysunków, interaktywny stół z klockami, stanowisko przy którym przebierały się za kogoś innego. Poznały strefę Zgranej Paczki, gdzie poznały drogę paczki od jej wysyłki aż po dostarczenie do automatu paczkowego. W strefie Mądrych Zakupów dzieci wcieliły się w rolę sprzedawców pracownika sklepu lub kupującego. W trefie Twórz konstruowały obiekty na Placu Budowy. W strefie Trenuj, trenowały na prawdziwej murawie.

Dzieci były zachwycone atrakcjami, wycieczka była bardzo udana.

Joanna Krajewska

Ewelina Bonus – Chludzińska