Sielski Dom i Ogród

W piątek 22.09.23r. przedszkolaki z Krainy Misia Kolargola i Krainy Misia Ruperta odwiedziły „Sielski Dom i Ogród” w miejscowości Stara Złotoria, na pograniczu Mazowsza i Podlasia.

Daleko od miejskiego gwaru, przywitała nas pani Ania i oprowadziła po swoim gospodarstwie.

Spacerowaliśmy ścieżkami przepięknego ogrodu – wśród kolorowych kwiatów  i cudownie pachnących ziół , słuchając ciekawostek o owadach i roślinach. Zwiedziliśmy  muzeum starej szkoły, o której z ogromną pasją opowiadała nasza przewodniczka. Uczestniczyliśmy w warsztatach  „Małego zielarza”.  Wykonaliśmy  pachnące torebki wypełnione lawendą, którą wcześniej własnoręcznie wymłóciliśmy. W starej chacie podziwialiśmy  starodawne przedmioty ( tara do prania, kołyska dla dzieci, drewniana maselnica, drewniane kredensy itp.), słuchaliśmy muzyki i tańczyliśmy walca. Próbowaliśmy  soku z czarnego bzu i kompotu z ziół. Zrobiliśmy także uroczą ozdobę na ścianę – kolorowy płotek. Mieliśmy okazję posiedzieć  w hamakach i posłuchać śpiewu ptaków . Czas minął bardzo szybko. Pełni wrażeń  wróciliśmy do przedszkola.

Barbara Długołęcka