Dzień drzewa

We wtorek 10.10.2023r.  w Krainie Misia Ruperta, Paddingtona, Uszatka i Kubusia Puchatka dzieci obchodziły Święto Drzewa. Przedszkolaki w poszczególnych grupach obejrzały inscenizację pt. ,,Brzozowe podarunki’’ lub film edukacyjny pt. „Budowa drzewa”, ,,Karolek i drzewa.” Dzieci poszerzały swoją wiedzę  przyrodniczą na temat drzew ,,Dlaczego drzewa są takie ważne?”, zastanawiały się jakie znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody mają drzewa. Oglądały na ilustracjach wybrane drzewa  ( klon, dąb, kasztanowiec, brzoza, sosna, świerk), utrwaliły ich nazwy, wygląd owoców i kształt liści. Uczestniczyły w quizie „Prawda czy fałsz”. Podejmowały różne aktywności np. zbierały kasztany i liście,  podczas zabawy ,,Kodowanie na dywanie” uzupełniały darami natury ( kasztanami, szyszkami, żołędziami, orzechami) oraz plastikowymi nakrętkami tekturowe kartoniki. Wykonały  jesienne drzewo z rolek po papierze toaletowym i folii bąbelkowej, wspólne drzewo lub plakat przedstawiający jesienne drzewo wykorzystując naturalne liście. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, podczas zabawy z chustą animacyjną naśladowały ruchem kołyszące się drzewa na wietrze i odgłos szumu wiatru. W trakcie spaceru przyglądały się rosnącym w okolicy przedszkola drzewom, nazywały je, dotykały kory, słuchały i przytulały się do nich.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi podopieczni będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.

Barbara Długołęcka

Marzena Bialik