Choinka na ludowo

We wtorek 05.12.2023r. na dziedzińcu Handlowca po raz kolejny spotkały się dzieci z ostrołęckich przedszkoli, żeby wspólnie przystroić świerkowe drzewko własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Na choince zawisły kolorowe łańcuchy, aniołki, gwiazdki i inne kurpiowskie ozdoby. Na miejscu pojawił się także niecodzienny gość – staruszek z długą, siwą brodą, prosto z Laponii. Uważnie słuchał piosenek w wykonaniu poszczególnych grup i przyglądał się jak z każdą zawieszoną na świerkowej gałązce ozdobą, pięknieje zielone drzewko. Mikołaj nie zapomniał o cukierkach dla najmłodszych i małych upominkach dla każdego przedszkola. W tym roku „Święty” dodatkowo przywiózł ze sobą listy, które przekazał wychowawcom do każdej placówki. Co w nich było? Mamy nadzieję , że już wiecie ponieważ uważnie je przeczytaliście.

Organizatorem uroczystości było Centrum Edukacji Regionalnej „Kurpik” działające przy Przedszkolu Miejskim Nr 17 Kraina Misiów.

Serdecznie dziękujemy

Nadleśnictwu Ostrołęka za nieodpłatne przekazanie świerkowego drzewka.

Administracji D.H. Handlowiec za pomoc w organizacji imprezy.

Panu Arkadiuszowi R, tacie Adasia z grupy III za udział w uroczystości.

Panu Dariuszowi K, tacie Antosia z grupy III za okazane wsparcie.

Najserdeczniej dziękujemy dzieciom i nauczycielom z ostrołęckich przedszkoli za włączenie się w nasze przedsięwzięcie.

Barbara Długołęcka