Mikołajki z „Moją Ostrołęką”

W środę 06.12.2023r. przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta odwiedziły redakcję Mojej Ostrołęki. Na miejscu, czterolatki serdecznie przywitali dziennikarze i zaprosili na spotkanie z twórczyniami ludowymi: panią Czesławą Lewandowską i Zuzanną Suchcicką . Pani Czesia pokazała dzieciom kurpiowskie ozdoby bożonarodzeniowe i opowiedziała, czym stroiło się dawniej świerkowe drzewko. Następnie czterolatki zawiesiły na choince ozdoby przygotowane przez twórczynie i zabawki wykonane własnoręcznie w przedszkolu. Kiedy wydawało się, że to już koniec i czas wracać do przedszkola, wydarzyło się coś niesamowitego. Nie wiadomo skąd pojawił się Św. Mikołaj wywołując ogromną radość na twarzach najmłodszych. Przedszkolaki odważnie opowiadały „staruszkowi” czym ozdabiają swoje domowe choinki i kogo można spotkać w bożonarodzeniowej szopce. Z uśmiechem na ustach wyrecytowały dla „przybysza z północy” wiersz i zaśpiewały piosenki. W zamian otrzymały drobne upominki . Po ciepłym pożegnaniu szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Barbara Długołęcka