Dzień Guzika w grupie Kubusia Puchatka

Dzieci z grupy I Krainy Kubusia Puchatka dnia 12 grudnia 2023r. podjęły działania związane z nietypowym świętem. Podczas zabaw z guzikami, zawierających elementy kodowania, ćwiczyły umiejętności matematyczne, logiczne myślenie i umiejętności pracy w zespole. Uzupełniały tekturowe kratki zgodnie z kolejnością ułożonych elementów w pierwszym rzędzie ( guziki, plastikowe nakrętki, szyszki, orzechy). Segregowały guziki i plastikowe nakrętki według koloru obręczy, tworząc zbiory. Podejmowane aktywności oparte o proste narzędzia pozwoliły na usprawnianie motoryki małej i dużej. Guzikowa wersja znanej zabawy z kapslami ,, Tor dla guzików”, wpłynęła na ćwiczenie precyzji i koordynacji; kto prawidłowo przeprowadzi guzik po wyznaczonym torze na arkuszach w dużym formacie i wrzuci go do pojemnika. Dzień guzika był wspaniałą okazją do realizowania zabaw podczas których przedszkolaki dobrze się bawiły i jednocześnie uczyły.

M. Bialik