,,Poczytajmy dzieciom” – grupa Misia Uszatka

9 stycznia 2024 r. grupę Misia Uszatka w ramach co miesięcznych spotkań czytelniczych ,,Poczytajmy dzieciom” odwiedziła nas mama Liliany, która przeczytała dla nas bajeczkę pt. ,, Muminki ”.                                                                            Spotkania czytelnicze mają na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają dzieciom.                                      Czytane utwory, bajki, baśnie, opowiadania są przynoszone przez dzieci z domu, albo pochodzą z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.                                                                                                                                                                                          Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie – codziennie, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.                                                                                                          Nasza akcja jest bardzo udana, a dzieci zadowolone.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Dziękujemy mamie Liliany za miło spędzony czas,  z niecierpliwością czekamy na kolejnych rodziców.

Ewelina Bonus – Chludzińska