Realizacja V modułu ,,Paluszkowe Maluchy” w gr. Misia Uszatka

11 stycznia  2024 r. grupa Misia Uszatka zrealizowała V moduł  z projektu edukacyjnego  ,, Paluszkowe maluchy IV”. Dzieci wysłuchały opowiadania o sportach zimowych oraz ułożyły historyjkę obrazkową dotyczącej aktywności fizycznej .  Wspólnie z  ,, pajączkiem Kazikiem” poświęciliśmy wiele uwagi tematowi o bezpieczeństwie w oparciu o sporty zimowe. Dzieci poznały nazwy zimowych dyscyplin i sprzętu sportowego (sanki, narty, łyżwy, snowboard). Rozmawialiśmy o  zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, o tym, jakie zabawy są bezpieczne, a jakie nie i jak we właściwy sposób korzystać ze sprzętu sportowego. Dzieci poznały wiele informacji na ich temat (co jest w takim sporcie konieczne, jak wygląda rywalizacja, kibicowanie, ubiór sportowca np. narciarza czy hokeisty).

Jak zawsze nie mogło zabraknąć naszych ulubionych rozśpiewanek oraz zabaw paluszkowych.

Do zobaczenia w kolejnym module.

Ewelina Bonus – Chludzińska