Poznajemy zawody rodziców w grupie VII – Farmaceuta

Jak należy zachowywać się w aptece, co można w niej kupić, skąd biorą się leki, kto je produkuje, na czym polega praca aptekarza, jakie predyspozycje i umiejętności powinien posiadać adept farmacji dowiedzieliśmy się od pani Eweliny, mamy Witolda, która 07.02.24r. przeniosła apteczne zaplecze do naszej grupy. Jak na przedszkolaków przystało wysłuchaliśmy wykładu na temat produkcji leków, zachowania higieny i bezpieczeństwa w czasie pracy.      Dzieci przekonały się, że praca aptekarza jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Trzeba cechować się dokładnością i spostrzegawczością.            Pani Ewelina opowiedziała o asortymencie apteki, przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła, czym są leki i w jakich postaciach mogą występować. Przestrzegała dzieci przed samodzielnym spożywaniem tabletek czy piciem syropów.

To było bardzo ciekawe i interesujące spotkanie. Serdecznie dziękujemy mamie Witolda za przybliżenie dzieciom zawodu farmaceuty i poświęcony czas!

Ewelina Bonus – Chludzińska