„Czytamy z Sercem”

Dnia 04.10.2024 r. dzieci z grupy Kraina Misia Paddingtona odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, Filia dla Dzieci i Młodzieży. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Czytamy z Sercem”,  która łączy w sobie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Celem akcji była promocja czytelnictwa, a także poszerzanie wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo -naczyniowego. Dzięki tej inicjatywie najmłodsi uczestnicy rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne i plastyczne, ale także zyskali cenną wiedzę na temat funkcjonowania organizmu i zdrowego stylu życia.

Sylwia Malinowska