Przedszkolaki sprzątają świat

Dnia 17.09.2021 r. Przedszkole Miejskie „Kraina Misiów” wzięło udział w Wielkim Finale Akcji: „Sprzątanie Świata – Polska” w ramach współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. W tym roku po raz 28 wyruszyliśmy, by posprzątać Polskę!

Wszystkie przedszkolaki od 3-latka do 6-latka z wielkim zaangażowaniem podjęły aktywne działanie „Sprzątanie Świata”.

Przedszkolaki z nauczycielkami miały przygotowane worki w czterech kolorach: niebieski, żółty, zielony i brązowy oraz rękawiczki ochronne na dłoniach. Dzieci razem       z nauczycielkami sprzątały teren w pobliżu przedszkola. To było naprawdę wielkie doświadczenie dla przedszkolaków, które rozumiały jak ważne jest to „Sprzątanie Świata” dla wszystkich ludzi żyjących na Planecie – Ziemia. Jesteśmy dumne z naszych wychowanków. Brawo przedszkolaki!

Dzieci wcześniej miały zajęcia z nauczycielkami w grupach na których utrwaliły swoją wiedzę o segregacji śmieci i dbaniu o naszą Planetę Ziemię, żeby była czysta i bez plastiku.

Sprzątanie Świata – Polska” – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Koordynatorzy akcji – „Sprzątanie Świata – Polska”–  nauczycielki: B. Kilijańska,      E. Poteraj