Europejski Dzień Języków

26 września przypada międzynarodowe święto Europejskiego Dnia Języków. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, a jego głównym celem jest zachęcenie wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Nasze przedszkolaki uczą się języka angielskiego, dzięki czemu mogą rozwijać zainteresowania lingwistyczne, pogłębiać swoją wiedzę. W czwartek 23.09 i piątek 24.09 dzieci przekonały się, że Europa da się lubić, a języki obce wcale nie muszą być takie „obce”. Podczas zajęć dowiedziały się jak powiedzieć dzień dobry, do widzenia w różnych językach europejskich. Niektóre były dzieciom znane, inne sprawiały sporą trudność  w powtórzeniu. Nasze przedszkolaki miały okazję przejść test znajomości języka angielskiego – liczyły do 10, nazywały kolory. Odbyły także kulturalną podróż po różnych zakątkach Europy, odwiedziliśmy Czechy, skoczyliśmy do Paryża na bagietki z serem, we Włoszech zwiedzaliśmy zabytki, a w Niemczech o preclach bawarskich i aromatycznej kiełbasce nie zapomni żaden mały turysta. Nasze przedszkole na krótką chwilę stało się międzynarodową areną, na której dzieci dały upust swej pomysłowości i kreatywności, bawiły się w języku angielskim(wszystkie grupy), czeskim (gr.I), niemieckim (gr.II), włoskim (gr.V), francuskim (gr.IV). Nasi mali Europejczycy dowiedzieli się, że języki obce można poznawać na wiele ciekawych sposobów. Na pewno te dzień stanie się nową tradycja w naszym przedszkolnym kalendarzu.