Spotkanie edukacyjne z lekarzem Gr. I

W październiku dzieci z grupy I odwiedził tata Ani, który z zawodu jest  lekarzem. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do dbania o własne zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania, regularnego ruchu (także na świeżym powietrzu), zachowania higieny (zwłaszcza rąk), właściwego doboru ubioru. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda praca lekarza, obejrzeć torbę lekarską i zapoznania się z jej zawartością.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy się zachowywać podczas wizyty u lekarza i przełamywać lęk przed nią. Spotkanie wywarło na nas wszystkich ogromne wrażenie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały medal dzielnego pacjenta oraz kolorowankę.

Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za poświęcony czas.