„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Puszyste, miłe, zawsze miękkie, towarzyszą dzieciom od ponad stu lat. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy 25 listopada. W tym czasie dzieci brały udział w różnych zabawach, gdzie motywem przewodnim był pluszowy niedźwiadek. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na tablicy interaktywnej, z której dowiedziały się, skąd wziął się pierwszy pluszowy miś. Poznały wybrane gatunki niedźwiedzi oraz utrwaliły wiadomości o popularnych misiach, które są bohaterami wielu bajek. Dzieci misie rysowały, malowały, wyklejały, tworzyły na różne sposoby. Tańczyły przy skocznej, wesołej muzyce, pałaszowały ciasteczka w kształcie misia. Ten dzień w przedszkolu był pełen gwaru, uśmiechu, radości, na długo będzie w naszych wspomnieniach.