Spotkanie z leśnikiem.

Las kryje w sobie tajemnic bez liku, nawet tuż obok Ciebie, w tym małym gaiku

Stare drzewa historie sprzed lat opowiadają, zwierzęta z zaciekawieniem ich słuchają

Dnia 25 listopada nasze przedszkole odwiedził  pan leśniczy. Na wstępie  opowiedział  nam o swojej pracy, o lesie    i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam mieszkających. Prezentowane plansze z motylami i owadami bardzo zaciekawiły przedszkolaków. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę               i dlaczego jedne zwierzęta gromadzą zapasy a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał dzieciom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Najwięcej frajdy miały dzieci podczas zadawanych zagadek słuchowych, zadaniem przedszkolaków było podanie nazwy zwierzęcia na podstawie prezentowanego głosu.   W nagrodę otrzymaliśmy cztery karmniki, które niebawem zawiesimy w okolicy naszego przedszkola i będziemy dbać o ptaki w czasie zimy.

Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie.