Zabawy ze Stepkiem w realizacji Programu: STEP – BY – STEP

W miesiącu listopadzie i grudniu 2021 r. przedszkolaki z grupy VII “Kraina Misia Uszatka” bawiły się i uczyły z dziwnym stworkiem Stepkiem. Dzieci brały udział w STEP 1: Ja i moja grupa, STEP 2: Ja i moje emocje i STEP 3: Mam swoje zdanie i potrafię je wyrazić – Programu: STEP – BY – STEP. Zabawy i zajęcia ze Stepkiem wzbogaciły doświadczenia dzieci na temat autoprezentacji i wiedzy dotyczącej bliższego poznania się z koleżanką i kolegą. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co to są emocje i emotikony, ćwiczyły wyrażanie i nazywanie emocji, a także ćwiczyły wypowiadanie własnego zdania za pomocą różnych narzędzi i zrozumiały, że każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania. Zabawy ze Stepkiem bardzo przypadły dzieciom do gustu, ponieważ Stepek na żywo mówił do dzieci i zapraszał do wspólnych zabaw.

Napisała: B. Kilijańska