Grupa VII realizowała Program : ”Przedszkole na czasie”

W dniach od 29 listopada do 10 grudnia 2021 r. dzieci z grupy VII “Kraina Misia Uszatka” uczestniczyły w zajęciach i zabawach, które były propozycjami w realizowanym Programie –  “Przedszkole na czasie”. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem brały udział w zadaniach na czasie o tematyce: Zawsze o czasie, gdzie poznały bohatera Tymiego, który wprowadził dzieci w świat punktualności. Przedszkolaki miały okazję wykonać własne super ekopojazdy i zorganizowały prawdziwy wyścig z mierzeniem czasu, wcześniej zbudowały z klocków drogę i wyznaczyły trasę. Kolejnym tematem było poznawanie czasu, który jest względny i dzieci oceniały długość trwania danych sytuacji, czyli krótko czy długo. Następnie dzieci rysowały swoje marzenia, które mogą zdarzyć się w przyszłości i ustawiały je w czasie chronologicznie. Ostatnie zadanie dla dzieci to była zabawa: “Żywy zegar”. Dzieci poznawały budowę zegara i zasadę jego działania i zbudowały żywy zegar z całej grupy przedszkolnej podając swoją aktywność o wskazanej przez butelkę godzinie.
Były to bardzo interesujące zabawy, zadania i  dzieci chętnie w nich uczestniczyły.
Napisała: B. Kilijańska