„Choinka na ludowo”

W naszymprzedszkolu przywiązanie do kultury kurpiowskiej, krzewienie regionalnych tradycji wśród dzieci i społeczności lokalnej było zawsze bardzo ważne. Przez wiele lat inicjatywa strojenia przez przedszkolaki z Ostrołęki drzewka świerkowego w dekoracje nawiązujące do naszych świątecznych tradycji regionalnych sprawiała wiele radości. Nasze spotkania przy „Choince na ludowo” wspominamy niezwykle miło, zwłaszcza dzieci śpiewające kolędy i pastorałki, mówiące wiersze wokół świątecznego drzewka. W tym roku po raz kolejny ubraliśmy „Choinkę  na ludowo”, zrobiły to dzieci w swoich przedszkolach w ramach międzyprzedszkolnego przeglądu. Nie spotkaliśmy się, ale wspólnie, razem zadbaliśmy o to, by połączyło nas jedno, zaangażowanie w popularyzowanie świątecznych tradycji kurpiowskich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne „Choinki na ludowo”. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!