„Wiem i rozumiem – dbam o przyrodę – misiowe pogaduchy o ekologii” Teatr cieni w wykonaniu nauczycielek.

W naszym przedszkolu odbył się teatr w niecodziennej odsłonie – teatr cieni w wykonaniu nauczycielek. Wszystkich przywitał ulubiony miś – Kubuś Puchatek, którego misiowe pogaduchy nigdy nie zawiodły naszych przedszkolaków. Tym razem dotyczyły ekologii, bardzo ważnej sprawy dla naszej planety Ziemi i jej mieszkańców. Teatrzyk dostarczył wiele  pozytywnych emocji, wizualizacja zagadnień związanych z ochroną przyrody rozwinie i umocni wrażliwość oraz poczucie odpowiedzialności dzieci za stan środowiska naturalnego. Przedszkolaki dostrzegły pozytywne i negatywne skutki działalności człowieka, poznały Dekalog Małego Ekologa. Przekonały się, że warto segregować odpady i oszczędzać wodę, zrozumiały rolę czystego powietrza i wody dla prawidłowego rozwoju ludzi, zwierząt oraz roślin.