Kryształy soli- zabawa badawcza.

Dzieci z grupy V Krainy Misia Jogiego są ciekawe otaczającego ich świata, dlatego też wspólnie z nauczycielką przeprowadziły pewien eksperyment. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały roztwór nasycony solą- wsypały sól do słoiczków z wodą i mieszały do momentu , aż przestanie się rozpuszczać. Na słoikach umieściły patyczki , na których zawieszone były wełniane nitki.  Końce  tych nitek zanurzone zostały w roztworze wody i soli. Przez kilka dni dzieci obserwowały zmiany zachodzące na nitkach i ku ich zdziwieniu oraz radości zauważyły na nich utworzone kryształki soli. Jednocześnie zwróciły uwagę na zmniejszoną ilość wody w słoiczkach. Przedszkolaki dowiedziały się, że te kryształki soli powstały pod wpływem parowania wody. Ta zabawa zachęciła dzieci do przeprowadzenia takiego eksperymentu w domu z rodzicami.