Międzynarodowy Dzień Matematyki

14 marca przedszkolaki z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Matematyki. Matematyka – królowa nauk, towarzyszy nam w życiu codziennym, o czym najmłodsi mieli okazję się przekonać.

Dzieci doskonalili umiejętności przeliczania: dodawania i odejmowania, kodowania, brały udział w  różnych grach i zabawach matematycznych, rozwiązywały różne zadania , w których musiały określić kierunki, rozpoznać cyfry i przyporządkować im odpowiednią liczbę elementów. Dzieci również zaprojektowały i wykonały grę planszową oraz zegar z klocków. Poznali również  podstawowe figury geometryczne: koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt. Klasyfikowały przedmioty codziennego użytku ze względu na kształt oraz  doskonaliły pojęcia: dużo, mało, więcej, mniej, tyle samo. Wykonane zostały różne prace plastyczne z figur oraz innych przyborów.

Wszelkie ćwiczenia wykonane w tym dniu ukazały, że matematyka może być przyjemna, interesująca i dostarczająca wiele zabawy.