Wiosenny, ekologiczny Happening: “Czyste powietrze wokół nas”

Dnia 21.03.2022 r. grupa III „Kraina Misia Kolargola” , grupa IV „Kraina Misia Paddingtona” i grupa VII „Kraina Misia Uszatka” powitały pierwszy dzień wiosny w wyjątkowy sposób. Przedszkolaki  z hasłami: “Czyste powietrze wokół nas “, “Energia odnawialna “, Stop plastik ” spacerowały w okolicy przedszkola wyrażając swoją ekologiczną postawę, pokazując swoim przykładem, zachowaniem, jak ważna jest ochrona przyrody i środowiska. Dzieci poprzez realizowaną edukację ekologiczną mają świadomość, że energia wiatru jest odnawialnym  źródłem energii  – niewyczerpalnym i niezanieczyszczającym  środowisko. Przedszkolaki wiedzą,  że plastik zatruwa  organizmy  żywe,  ziemię i wodę.  Dlatego tak ważne  jest kształtowanie  u dzieci wrażliwości ekologicznej,  troskliwego podejścia i odpowiedzialnego  działania na rzecz środowiska. Dzieci chcą dbać  o czyste powietrze,  które ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju  roślin,  zwierząt i  ludzi.

Przedszkolaki z ogromną radością w sercu powtarzały słowa: „Niech żyje ekologia”.