ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W marcu w  naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Wody”  w ramach akcji organizowanej przez PAH (Polską Akcję Humanitarną). Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań dzieci  otaczającym  światem,  rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko a dzień rozpoczęły od wypicia szklanki pysznej, czystej wody.

Podczas różnych zabaw mali odkrywcy dowiedzieli się, jak ogromne znaczenie ma woda w przyrodzie. Dzieci brały udział w zabawach poznawczych, ruchowych, muzycznych oraz plastycznych. Przedszkolaki z wykorzystaniem tablicy multimedialnej obejrzały prezentację  pt. „Woda wokół nas”, dzięki której dowiedziały się  wielu ciekawostek o wodzie. Poznały proces obiegu wody w przyrodzie   i dowiedziały się ile jest wody na kuli ziemskiej. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięk. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dotrze do mieszkań, a także podawały powody dlaczego wodę należy oszczędzać.

Zadania i zagadki przeplatane były muzyką oraz zabawami rytmicznymi. Na koniec wszystkie grupy wykonały ciekawe prace plastyczne.