MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W dniu 28.03.2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia teatralne.  W grupie VII “Kraina Misia Uszatka ” dzieci poznały podstawowe zagadnienia teatralne, takie jak aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Przedszkolaki poznały różne techniki teatralne – pantomima, teatr ruchu, teatr lakowy, miały również możliwość wykonać ćwiczenia  zakresu dykcji i ruchu scenicznego. Dzieci obejrzały teatr sylwet: ” Tomcio Paluszek”. Następnie  przedszkolaki tworzyły własny teatr posługując się  kukiełkami i pacynkami z wykorzystaniem sceny teatralnej  i rekwizytów. Miło było popatrzeć na prezentację aktorskie przedszkolaków.

Dzieci z trzech grup: III, IV i V obejrzały teatrzyk w Ostrołęckim Centrum Kultury pod tytułem „Piotruś Pan”. Dzieci ze skupieniem obejrzały przedstawienie, które sprawiło im ogromną radość, co było widać po ich uśmiechach i głośnych brawach.