Czyste powietrze wokół nas

Dnia 08.03.2022r. grupy: III Kraina Misia Kolargola, IV Kraina Misia Paddingtona, VII Kraina Misia Uszatka, przystąpiły do kolejnego już etapu realizacji projektu proekologicznego: Czyste powietrze wokół nas. Jest to projekt który ma charakter profilaktyczny, a jego adresatami są: dzieci, rodzice oraz nauczyciele. Ma on na celu wykształcenie świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacji gdy są zagrożone skażeniem środowiska naturalnego. Tym razem nasze przedszkolaki wykorzystały tablicę multimedialną, pomoc dydaktyczną, która wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na: celowe i efektywne wykorzystanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Dzieci obejrzały dwa filmy edukacyjne: “Księżniczka i smog”, oraz: ” Dlaczego musimy zadbać o czyste powietrze? Czym jest smog?”. Obie animacje okazały się skutecznymi metodami, dzięki którym w prosty sposób można przedstawić wieloaspektowe wątki: zanieczyszczone powietrze, smog, źródła i rodzaje dymów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pomóc naszej planecie i zadbać o czyste powietrze, uświadomiły sobie zagrożenia wynikające z niewłaściwego postępowania względem przyrody.

Przedszkolaki z Krainy Misiów planują już wkrótce kolejne proekologiczne przedsięwzięcia.