Radosna Wielkanoc – spotkanie czytelnicze grupa V Kraina Misia Yogiego

Dnia 13. 04.2022r w grupie V Kraina Misia Yogiego odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.        Dzieci odwiedziła mama Leonka p. Dorota Dziechniarska i przeczytała przedszkolakom opowiadanie pt. ,,Radosna Wielkanoc”. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek o zwyczajach i symbolach Świąt wielkanocnych.        Po omówieniu treści wysłuchanego opowiadania p. Dorota zaproponowała dzieciom wykonanie papierowego baranka. Przedszkolaki z wielką chęcią zaangażowały się we własnoręczne tworzenie puchatych baranków i świetnie się bawiły. Ponadto wykonywane czynności, takie jak: rysowanie, wycinanie, formowanie kulek z waty i przyklejanie ich do papierowej rolki, świetnie wpłynie na doznania sensoryczne oraz udoskonali sprawność małej motoryki. Jak się okazało, dla dzieci okres przedświątecznych przygotowań może być niezwykle zajmujący i kreatywny. Serdecznie dziękujemy mamie Leonka za mile spędzony poranek czytelniczy.