Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

28 kwietnia zorganizowaliśmy Przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

W pierwszych dniach maja obchodzone są ważne święta.

1 MAJ – to Miedzynarodowe Święto Pracy, jest świętem robotniczym                      i pracowniczym.

2 Maj jest Dniem Flagi, ma popularyzować symbole narodowe jest też Dniem Polonii i Polaków za granicą.

3 maja to Święto Narodowe, ustalone na pamiątkę Konstytucji. A Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.

Pamietajmy, że Świeta Majowe to szczególna okazja do okazania szacunku           i umiłowania naszemu krajowi. Postawę taką nazywamy patriotyzmem. Patriota kocha swój kraj i troszczy sie o jego dobro.

Nasi mali patrioci przygotowali piosenki o Polsce.

Jako pierwsi zaprezentowali się przedszkolaki z gr I Krainy Misia Puchatka,  wystąpili z piosenką Mały Polak – Przedszkolak

Polska to tytuł piosenki, którą wykonali reprezentanci z gr II Krainy Gumisiów

Dzieci z gr III Krainy Misia Koralgola zaśpiewały piosenkę pt Płynie Wisła

Piosenka młodego patrioty to utwór muzyczny, który zaprezentowali starszaki z gr IV Kraina Misia Padingktona (z tej gr wystąpiło 16 dzieci)