Realizacja projektu edukacyjnego „KSIĄŻKA”- Grupa Kraina Kubusia Puchatka

W dniach 25.04.2022 r- 29. 04.2022 r. dzieci z Grupy Kraina Kubusia Puchatka  realizowały projekt edukacyjny „Książka”. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki, oglądały, opowiadały i zadawały pytania dotyczące książek.     Z przyniesionych zbiorów zorganizowały kącik książki, z którego bardzo chętnie korzystały. Przedszkolaki tworzyły siatkę pytań i hipotez dotyczących książki. Obejrzały film edukacyjny  „Jak powstaje książka”.  Wykonały prace plastyczną ,,Okładka na książkę”, kolorowały  ulubione postacie z bajek. Tworzyły ilustrację do bajek. Układały i omawiały historyjkę obrazkową „Wizyta   w bibliotece”.

Na podstawie wiersza Jana Huszczy pt. ”Skarga książki” dowiedziały się jak należy dbać i szanować książki. Rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Brały udział w zabawach matematycznych     i ruchowych z książką. Nauczyły się piosenki „Bajkowe opowieści”. Ważnym punktem projektu była wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce – dzieci poznały Panie Bibliotekarki, zasady korzystania z biblioteki oraz zbiory biblioteczne.  Bardzo miłym wydarzeniem były  również popołudniowe spotkania czytelnicze z udziałem rodziców  pod hasłem „Mamo, tato, poczytaj mi…” . Dziękujemy rodzicom za czytanie dzieciom i poświęcony czas.