Kraina Gumisiów po raz pierwszy w bibliotece

Dnia 25 kwietnia dzieci z grupy II odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce Filia dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Gomulickiego. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w bibliotece. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można założyć konto czytelnicze i jak wygląda karta biblioteczna, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Opowiedzieliśmy sobie również jak obchodzimy się z książkami, które wcześniej wypożyczymy z biblioteki oraz jak długo możemy z nich korzystać. Dzieci w skupieniu wysłuchały ważnych informacji o bibliotece i książkach. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich pozycje dla najmłodszych. Spotkanie było zachętą do założenia konta czytelnika.