Święta tuż, tuż …więc czas na pieczenie pierników

W ramach propagowania kreatywnego działania oraz stwarzania możliwości uczestnictwa w tradycjach świątecznych własnego regionu, w gr. I Kraina Kubusia Puchatka i w gr. IV Kraina Misia Paddingtona zorganizowano pieczenie pierników. Zajęcia kulinarne odbyły się 30.11.2022 r. w gr. I poprowadziła je pani Kinga – mama Wojtka. W świąteczny klimat wprowadziła dzieci czytając im wiersz B. Formy – „Pierniki”. W grupie IV z pomocą pań również praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki nie zapomniały o kilku ważnych zasadach małego kucharza: zasadzie bezpieczeństwa, higienie i czystości. Kolejnym krokiem było wałkowanie ciasta i wykrawanie różnych kształtów ciasteczek. Dzięki wzajemnej współpracy, przygotowanie pierników było wyjątkowe i bardzo się dzieciom podobało. Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się po całym przedszkolu, a uśmiechy nie znikały z twarzy małych kucharzy. Pierniki wyszły bardzo piękne i smaczne.

Ewa Poteraj, Ewelina Bonus – Chludzińska, Joanna Krajewska