Dzień Pingwina w Krainie Troskliwych Misiów

Choć za oknem mało zimowa aura, to i tak dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów chciały poznać ptaki, które nie latają i lubią zimę, śnieg, mróz. A to za sprawą nietypowego święta, które przypada na 20 stycznia- Dzień Wiedzy o Pingwinach. Podczas zajęć nauczycielka przeczytała przedszkolakom list od Pingwinka Śnieżynka,

z którego dzieci pozyskały informację o tych mało znanych ptakach (nie latają, gdyż warunki życia zmusiły pingwiny do nauki pływania a ich budowa ciała zmieniła się ku temu  tak, że nie dało się tego połączyć z lataniem). Następnie podczas quizu grupa usystematyzowała swoją wiedzę o pingwinach. Wiele radości sprawiły przedszkolakom zabawy muzyczno- ruchowe do piosenki ,,Pingwin”. Dzieci założyły opaski z postacią pingwinka i ustawione w pociąg wykonywały ruchy zgodnie ze słowami piosenki. Przy akompaniamencie piosenki ,,Ja jestem mały pingwin, poruszały się jak pingwiny a na ciszę wchodziły na kartkę leżącą na dywanie, która symbolizowała krę lodową. Zabawy było co nie miara. Na koniec wykonały pracę ,,Mój pingwinek” tworząc wystawkę swoich prac w szatni.

Marzena Bialik