Międzynarodowy Dzień Puzzli w Krainie Troskliwych Misiów

Z okazji Dnia Składanek i Łamigłówek obchodzonego 29 stycznia, dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów dnia 30.01.2023r. miały okazję uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach w ramach kolejnego nietypowego święta. Składanki, puzzle, łamigłówki to dobry pomysł na pożyteczne spędzenie czasu. Dzisiejszego poranka przedszkolaki oprócz tradycyjnych puzzli, poznawały tajniki łamigłówek i układanek. Ich zadaniem było ułożenie (odtworzenie) z kolorowych figur przykładowych obrazków- według instrukcji, jakie miały na kartkach a następnie przyklejenie ich na papier. Uzupełniały ilustracje brakującymi cyferkami, układały dowolne obrazki według własnego pomysłu z białych papierowych figur, rysowały palcem i kredką- odtwarzały wzory graficzne z ćwiczeń Kolorowej grafomotoryki. Takie składanki i łamigłówki to również nauka przez rozrywkę, podczas której dzieci wyrabiają w sobie takie cechy jak cierpliwość, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, umiejętność podejmowania współpracy, rozwijają małą motorykę. Na każdego czekały wyzwania, pozwalające sprawdzić i doskonalić swoje możliwości. Dzisiejsza przygoda z układankami pozwoliła dzieciom na przeżycie pozytywnych emocji a ich zaangażowanie w rozwiązywanie zadań dowodzi, że łamigłówki i składanki nie są im straszne.

Marzena Bialik