,,W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 01.02.2023r. Wszystkie grupy bawiły się w swoich salach pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Wystrój każdej  z nich był bajkowy i niepowtarzalny, wprowadził dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy. W tym dniu  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, dzieci wcieliły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, strażaków, piratów, skrzatów, rycerzy czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek… nie sposób nawet zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i innych dziecięcych przebojach. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok !!! 🙂

Ewelina Bonus – Chludzińska