„Jak wiele mam” – wystawa fotograficzna Pani Kingi Skalik

Dnia 27.01.2023 r. mieliśmy zaszczyt odwiedzić w Ostrołęckim Centrum Kultury Panią Kingę Skalik, mamę Aurelii z Krainy Misia Kolargola. Miała ona tam wystawę fotografii, którą dedykowała swoim dzieciom. Przedszkolaki obejrzały piękne prace, na których modelami była ich koleżanka Aurelka i jej brat Ernest. Dzieci dowiedziały się, kiedy, gdzie i jak zostały zrobione zdjęcia. Pani Kinga opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie – fotografa, ale również o swojej pasji jaką jest praca z aparatem. Podczas spotkania pani fotograf zaprezentowała różne modele aparatów fotograficznych, zarówno te współczesne, jak i zabytkowe. Omówiła występujące między nimi podobieństwa i różnice oraz sposób wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Na zakończenie spotkania wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia  i gromkimi oklaskami podziękowali za interesujące spotkanie.

Martyna Kaczyńska