Grupa Misia Jogiego w CACKO

Współczesny styl życia, mimo swoich wielu zalet, może utrudnić małemu dziecku odnalezienie swojego twórczego potencjału, ponieważ coraz rzadziej musimy sięgać po kreatywne rozwiązania w codziennym życiu. Grupa Misia Jogiego doskonali umiejętność tworzenia w Pracowni Kreatywności CACKO podczas cyklicznych zajęć. W tym semestrze uczestniczyliśmy w zajęciach ceramiki, podczas których dzieci wykonały jesienne ozdoby, świąteczne paterki, serduszka i zimowe gwiazdki. Dzieci eksperymentowały, poznawały materiał – glinę, tworzyły swoje dzieło, malowały szkliwem i ozdabiały swoje prace. W sprzyjających warunkach rozwijały swój plastyczny potencjał. Prace były tak piękne, że posłużyły jako prezenty z okazji uroczystości grupowych dla rodziców, babci i dziadka.

Bożena Kośka