Zajęcia z języka angielskiego w Krainie Misiów

dav

Podczas zajęć z języka angielskiego w naszym przedszkolu dzieci poznają nowe słownictwo oraz struktury językowe w trakcie zabaw oraz wielokrotnych powtórzeń z wykorzystaniem różnorodnych metod nauki dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Nauczyciel stara się prowadzić zajęcia tylko w języku angielskim, opiera się na metodzie nauki czytania globalnego, która polega na wprowadzeniu do pamięci obrazów graficznych słowa, stymuluje i wykorzystuje wszystkie zmysły dziecka, bazuje na słuchaniu i odtwarzaniu zasłyszanych fraz, tworzy sytuacje jak najbardziej zbliżone do autentycznych sytuacji np. zabawa w sklep oraz wprowadza książki z bajkami w języku angielskim w celu poznawania i utrwalania słownictwa, oraz rozwijania czytelnictwa.

Czytając po angielsku nauczyciel, osłuchuje dzieci z językiem obcym. Dziecko poszerza zakres słownictwa i przygotowuje się do budowania zdań w języku obcym. Oswaja się z obco brzmiącymi zwrotami, które z czasem stają się coraz bardziej bliskie i proste do powtórzenia. Tę samą książkę można czytać wiele razy.

Paulina Suławka