,,Empatia jest bardzo ważna”- spotkanie czytelnicze w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 13.04.2023r. dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów wybrały się ponownie do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce na zajęcia w celu rozwijania zainteresowań czytelniczych. Podczas takich spotkań z książką dzieci rozwijają wyobraźnię oraz poznają i kształtują zachowania i wartości społeczne. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania C. Doerrfeld ,,A królik słuchał”, na podstawie którego nie tylko wzbogaciły swój słownik o nowy wyraz empatia, ale dowiedziały się również jak ważną rolę odgrywa w życiu człowieka. Podczas rozmowy  z bibliotekarką o treści wysłuchanego opowiadania, dzieci mogły wyrazić swoje spostrzeżenia i opinie na temat zachowań bohaterów i wyciągnąć wnioski. Myślę, że dzięki takim zajęciom dzieci z grupy VIII będą wrażliwsze na dobro i piękno-wartości cenione społecznie. Przedszkolaki mogły też pobawić się przy piosence ,,Koła autobusu kręcą się”, manipulując kolorową sigumą, czerpiąc z tej zabawy wiele radości. Na zakończenie spotkania wykonały rysunki bohatera opowiadania- królika, według instrukcji bibliotekarki i pożegnały się z panią zabawą ,,Iskierka przyjaźni”.

Marzena Bialik