Książka uczy i bawi – Dzień Książki

,,Książka uczy i bawi- fikcja i prawda, dobro i zło”- pod takim hasłem 21 kwietnia 2023r. w Krainie Misiów obchodziliśmy Dzień Książki. Dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Jak powstaje książka” -poznały drogę od pomysłu do książki, utrwaliły pojęcia: autor, ilustrator, wydawnictwo. Następnie wysłuchały baśni braci Grimm ,,Pani Zamieć” czytanej przez zaproszonego gościa- Panią Ewę, bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 3. Po wysłuchaniu baśni przedszkolaki wypowiadały się na temat pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także poznały nowe pojęcie- fikcja. Pani Ewa przeczytała także dzieciom wiersz ,, O kocie Amadeuszu, który nie chciał czytać”. Przedszkolaki zastanawiały się, do czego potrzebna jest umiejętność czytania i czy warto uczyć się czytać?. Na koniec spotkania dzieci młodsze wykonały zakładki do książek, natomiast starsze miały za zadanie przedstawić w pracy plastycznej pozytywnego i negatywnego bohatera wysłuchanej baśni.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie za udział w naszym spotkaniu.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji Dnia Książki i praw autorskich, który przypada na dzień 23 kwietnia. Przygotowały i przeprowadziły je nauczycielki: Marzena Bialik i Agnieszka Mamińska.