Wycieczka do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

15.03.2023 r. dzieci z Krainy Misia Kolargola i Krainy Troskliwych Misiów odwiedziły Zakład Uzdatniania Wody. Przedszkolaki rozpoczęły zwiedzanie od zobaczenia studni poborowych i zbiorników wody surowej. Następnie odwiedziły halę filtrów, gdzie po zapoznaniu się z procesem filtracji wody, na dzieci czekał konkurs, który polegał na stworzeniu w grupach własnego filtra i doprowadzeniu wody do stanu czystości. Na koniec dzieci zobaczyły laboratorium gdzie pracownicy na co dzień kontrolują i monitorują jakość wody trafiającej do mieszkań. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej wychowanków oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Dzieci otrzymały również piękne i bardzo przydatne prezenty.

Martyna Kaczyńska