„Bajki Robotów”- program poetycko – muzyczny

„Patrząc nocą na gwiazdy rozświetlające niebo, pewnie zastanawiacie się czasem, czy gdzieś niewyobrażalnie daleko, na nieznanych planetach mieszkają żywe istoty. A może odległe galaktyki”- jak pisała Stanisław Lem, jeden z najwybitniejszych twórców literatury science fiction.

W ramach edukacji muzycznej, w dniu 26 kwietnia, dzieci z grupy IV obejrzały program poetycko -muzyczny z udziałem aktora, pianisty i członków Chopin University Electronic Music Studio. Przedszkolaki poznały skróconą wersję bajki Stanisława Lema pt. „Bajki Robotów”. Na scenie widowiskowej OCK , aktor czytał bajki o robotach, opowiadał opowieści o kosmitach, latających spodkach, o planetach w naszym Układzie Słonecznym i zagadkach Drogi Mlecznej.

Joanna Krajewska