Brzechwa dzieciom- spotkanie czytelnicze

“Proszę państwa, oto miś,

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie Państwu łapę poda,

Nie chce podać – a to szkoda!”

Jan Brzechwa

25 kwietnia w “Krainie Misiów” odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem: Brzechwa dzieciom z udziałem rodziców oraz rodzeństwa. Głównym celem tego wydarzenia było zaszczepienie wśród najmłodszych zainteresowania czytaniem.

Z każdej grupy przedszkolnej występowało dziecko wraz z  rodzicem, z rodzeństwem a nawet  z ciocią.  Na przedszkolnej scenie recytowane były, niektóre utwory  Jana Brzechwy. Prezentacje przygotowane były na wysokim poziomie, wszyscy starali sie jak najlepiej odgrywać role, wcielać się w postacie z wierszy. Szczególną uwagę widzów- przedszkolaków przyciągały  wykorzystywane podczas recytacji wierszy akcesoria. Z ogromną przyjemnością oraz zainteresowaniem wysłuchaliśmy wierszy “Na straganie”, “Leń”, Kaczka dziwaczka”, “Tańcowała igła z nitką”, ” Pali się”. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami.

Podczas spotkania czytelniczego mieliśmy zaszczyt gościć Misia, który również ochoczo przysłuchiwał się deklamowanym wierszom.

Bardzo dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za uświetnienie spotkania czytelniczego swoją obecnością i piękną prezentację wierszy J. Brzechwy.

Opracowały

Małgorzata Wilkowska